Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rady na drugi przegląd przy 60kkm vs ceny ASO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    mac_aaron, takie info dostałem z ASO. Ale fakt, że gość sam nie był pewien, bo wg niego na 100% wyjdzie to dopiero jak wprowadzą zlecenie do systemu. W poprzedniej 1.4 TSI też wymieniałem świece na 60kkm, bo tak wychodziło z książki bodajże.

    LUKI, dzięki za info o OEMie. Właśnie tak się zastanawiałem nad wspomnianymi przez Ciebie NGK a Beru Z348. Ale skoro OEM to NGK, to chyba nie ma co kombinować z Beru.
    Pozdro

    Komentarz


    • #77
      pawelkub11, dzięki za info. Myślę ze też kupię sobie oddzielnie filtr i olej, a z ciekawości zapytam ile za ten motul placisz ?
      lubek24 ja kupuję już któryś raz u Kolegi elemenateur i jestem bardzo zadowolony z obsługi. Brałem ostatnio Motul Specific 504/507 - cena 169 zł za 5l i 44 zł za 1l. Kupiłem u elemenateur cały komplet materiałów, razem ze świecami, filtrami i Motulem do DSG (Motul DCTF w cenie po 34 zł za 1l). A co do świec, to wziąłem właśnie NGK (Laser Platinum - po 38 zł za sztukę).
      Moja OIII RS TSI Moon White
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78980

      Komentarz


      • #78
        Dziś sprawdziłem kilka serwisów. Oczywiście każdy stawia że u niego kupi się oliwe, części "P
        Koszty są następujące"
        Auto-Wimar : wymiana oleju, filtra oleju, filtra powietrza, filtra przeciwpyłkowego, oleju w DSG (co 60 000 km). Orientacyjny koszt 2100 brutto
        Sinsclan: 560 PLN samo robocizna, 1l oleju po 100 PLN do DSG, 100 PLN filtr do DSG, reszta około 200 PLN
        Bohemia Motors: ceny netto
        Filtr oleju 48,70,- filtr DSG 77,57, Olej ATF 489,11, Filtr kabinowy 64,96,- Filtr powietrza 88,62,- Olej 5w30 546
        koszt usługi:
        Przegląd rozszerzony 50,-
        Przegląd z wymianą oleju 90,-
        Wymiana filtra kabinowego 10,-
        Wymiana oleju DSG 50,-
        Wymiana filtra powietrza 10,-
        Zabawne jest to że przy zmiennym okresie przeglądów upierają się przy wymianie oleju w trakcie serwisu 60 tys :P ale usługę mają tanią.

        Mogą zapomnieć o zakupach części, zamówię w Oil Spa, a serwis zrobię tam gdzie będzie najtaniej sama robota.

        [ Dodano: Pią 29 Sty, 16 20:26 ]
        pawelkub11, dlaczego wymieniasz świece ? U mnie wymiana jest przewidziana co 90 tys, czyżby RS miał krótsze okresy ?
        O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

        Komentarz


        • #79
          Zamieszczone przez lubek24
          pawelkub11, dlaczego wymieniasz świece ? U mnie wymiana jest przewidziana co 90 tys, czyżby RS miał krótsze okresy
          Tak mi przekazali w ASO, więc stwierdziłem, że wymienię ☺
          Moja OIII RS TSI Moon White
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78980

          Komentarz


          • #80
            lubek24 PolMot Bielany Sokratesa 17b /doradca Adam P - najbardziej pro doradca/

            odezwij się na pw to podpowiem co i jak
            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

            Komentarz


            • #81
              Dołączam się do tematu . Nie wiecie jakie oryginalne świece są w O3 1.2 TSI 105KM .i czy w ogóle można mieć swoje świece na wymianie w ASO ? czy się czepiają co do gwarancji że nie kupione od nich

              Komentarz


              • #82
                Zamieszczone przez Gronek2804
                Nie wiecie jakie oryginalne świece są w O3 1.2 TSI 105KM
                NGK
                numer oe oryginałów 04E 905 601
                generalnie jak chcesz podaj mi VIN na pw bo widzę że jest jeszcze z literą B

                Zamieszczone przez Gronek2804
                .i czy w ogóle można mieć swoje świece na wymianie w ASO ?
                można swoje

                Zamieszczone przez Gronek2804
                czy się czepiają co do gwarancji że nie kupione od nich
                ale jak auto na gwarancji to nie wymyślałbym z innymi niż oem

                btw
                a jak chcesz after market to NGK PZKER7A8EGS
                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                Komentarz


                • #83
                  To znaczy że przy gwarancjii najlepiej niech ASO wymieni na swoje świece . tylko ta cena trochę kosmos :shock:

                  Komentarz


                  • #84
                    Gronek2804 zawsze możesz kupić u kogoś kto handluje oem tajlami

                    (jak chcesz mogę jutro sprawdzić ile będzie to kosztować z wysyłką do Ciebie)
                    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                    Komentarz


                    • #85
                      nie kolego nie zawracaj sobie głowy jeszcze tą wymianę przerobie przez serwis. dam im zarobić ale bardzo dziękuje za szybkie odpowiedzi

                      Komentarz


                      • #86
                        Mój ostatni przegląd przy niecałych 56kkm w O3 2.0TDI CKFC:

                        Lista rzeczy zrobiona na przeglądzie:
                        1. Części:
                        - Filtr Paliwa Mann (swój)
                        - Filtr Powietrza Mann (swój)
                        - Filtr Przeciwpyłkowy (swój)
                        - Płyn hamulcowy (swój)
                        - Olej Shell Helix (swój)
                        - Filtr oleju Filtron - 40,57
                        - Wąż podciśnienia gumowy - 53,89 (kuna się do niego dobrała)
                        2. Robocizna:
                        - Wymiana płynu hamulcowego 41,70
                        - Przegląd rozszerzony 69,50
                        - Przegląd z wymianą oleju 125,10
                        - Wymiany filtrów 83,40
                        - Odpowietrzenie mechanizmu sprzęgła 27,80
                        - Pomiar i regulacja geometrii 196,92

                        RAZEM: 740,22
                        Rafał

                        Komentarz


                        • #87
                          Czy na 60.000 km w 1.4 TSI 140 KM wymienia się świece, bo przez telefon dzisiaj usłyszałem, że dopiero na 90.000 km!?

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez ryjeks
                            Czy na 60.000 km w 1.4 TSI 140 KM wymienia się świece, bo przez telefon dzisiaj usłyszałem, że dopiero na 90.000 km!?
                            U mnie były wymieniane przy 60 tys km.

                            Komentarz


                            • #89
                              Dam znać po przeglądzie, jak finalnie wyszło u mnie.

                              [ Dodano: Pon 22 Sie, 16 23:51 ]
                              Jednak wymienione. Ach te ASO :wink:

                              Filtr powietrza dopiero przy 90 kkm ponoć :shock:

                              Komentarz


                              • #90
                                Milord, jaki płyn hamulcowy brałeś na przegląd?

                                Co w przypadku gdy komputer pokazuje przegląd za 140 dni lub 15.000km a przebieg dochodzi do 60.000 km? Robić przegląd teraz czy tak jak wskazuje komputer?

                                Komentarz


                                • #91
                                  Mastermindq, brałem K2 Link .
                                  Zadzwoniłem do ASO i zapytałem jaki mam kupić
                                  Ile km temu miałeś ostatni przegląd robiony?
                                  Rafał

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Milord, dzięki za namiary, płyn kupiony

                                    Przegląd miałem 15.000 km temu, w marcu.

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Mastermindq, zawsze możesz jechać na wymianę oleju i płynu hamulcowego. A po kolejnych 15kkm na przegląd z wymianą oleju. Nie wiem jak często wymieniasz olej. Ja staram się co max 15kkm.
                                      Rafał

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Milord, tak zrobię, jeszcze świece do tego bo w moim przy 60tys do wymiany. A olej co 15tys wymieniam, raz w ASO raz sam.

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Dzisiaj octavia pojechała na gwarancyjna wymianę oleju - silnik 1.4 140km.

                                          Nie miałem czasu na kupowanie oleju i filtra. Policzyli 450 zł za 4 litry oleju, filtr, zmywacz i uszczelkę pod korek spustowy miski. Cena kosmicznie ciekawa ale nie o tym mowa... po serwisie chciałem porozmawiać z mechanikiem - sprawdzić jaki dokładnie olej leja i jaka lepkość. Odpowiedz mechanika - prosze chwile poczekać sprawdzę na pojemniku... czy tylko ja mam wrażenie ze w ASO pracują osoby totalnie niekompetentne ?

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            ikar94, przytoczyłeś 2 argumenty za tym żeby wodzić swoje graty, kasa i pewność że wiesz na czym jeździsz.
                                            Jeśli to za same materiały to tak zgrubnie licząc jesteś 3 stówki to tyłu :shock:

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Zamieszczone przez ikar94
                                              Dzisiaj octavia pojechała na gwarancyjna wymianę oleju - silnik 1.4 140km.

                                              Nie miałem czasu na kupowanie oleju i filtra. Policzyli 450 zł za 4 litry oleju, filtr, zmywacz i uszczelkę pod korek spustowy miski. Cena kosmicznie ciekawa ale nie o tym mowa... po serwisie chciałem porozmawiać z mechanikiem - sprawdzić jaki dokładnie olej leja i jaka lepkość. Odpowiedz mechanika - prosze chwile poczekać sprawdzę na pojemniku... czy tylko ja mam wrażenie ze w ASO pracują osoby totalnie niekompetentne ?
                                              z tego powodu ja mam zawsze swój olej i zawsze jestem obecny w czasie jego nalewania - wtedy mam pewność co jest w silniku. To samo z filtrami powietrza i kabinowym - kupuję MAAN. Filtr oleju biorę z ASO. U mnie nie robią z tym problemu - nie mogę narzekać na ASO - jestem zadowolony ze współpracy.
                                              Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Z tym "byciem" przy nalewaniu oleju bym nie przesadzal. Wyobraz sobie taka sytuacje, ze przywozisz swoj olej a oni go klada na bok i wlewaja swoj, za ktory nie placisz (nie ma na fakturze), bo jak mozesz zaplacic skoro przywiozles swoj. To sie kupy nie trzyma.
                                                Ja zawsze mam swoj olej, nigdy nie robili problemu z tego powodu i nigdy nie podejrzewalbym ASO o to, ze mogliby mnie oszukac wlewajac co innego niz moje (reszta w bance oddana, zostawiona w bagazniku).
                                                Mi sie tez gwarancja skonczyla i zamierzam "wozic" wszystkie swoje czesci do ASO i placic im tylko za robote, bo za niektore czesci ceny sa z kosmosu ale z kolei niektorych nie warto wozic bo roznice np. Za filtr oleju to 12zl....

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Zrobiłem przegląd olejowy z wymianą filtrów, płynu hamulcowego i świec oraz klima bo nie była ruszna od nowości. Faktura za robociznę, co myślicie?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X